info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rinofluimucil spraj nazal

Çmimi:602.00 L

Spraj për të rritur dhe fëmijë mbi 12 vjeç

Stock: S’ka stok

SKU: 0044355
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 ml

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet:
-Rinit akut dhe subakut, me eskudate mukopurulente.
-Rinit kronik me sekrecione të thata.
-Rinit vazomotor.
-Sinuzit.

Kundërindikimet
Rinofluimucil është i kundërindikuar te pacientët që kanë mbindjeshmëri nga ndonjëri prej përbërësve të këtij formulimi.
Gjithashtu nuk duhet të përdoret te personat që vuajnë nga glaukoma me kënd të ngushtë dhe nga ata me hipertiroidizëm.
Nuk duhet të përdoret te personat që po trajtohen me IMAO (inhibues të mono-aminë oksidazës).
Nuk duhet të përdoret te fëmijët nën 12 vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë produkti i mësipërm përdoret vetëm në situata të caktuara shumë të nevojshme, dhe vetëm me rekomandim të mjekut.

Efektet anësore
Administrimi i shpeshtë i preparatit në doza të larta mund të shkaktojë efekte anësore të tipit simpatomimetik (si rritja e ngacmueshmërisë, palpitacionet, dridhja, etj). Ndonjëherë mund të shfaqet dhe tharje e hundës dhe fytit si dhe shpërthime akneike. Këto efekte anësore zhduken nëse ndërpritet përdorimi i produktit.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rinofluimucil është një spraj për përdorim nazal.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit: 2 spraje në çdo anë të hundës 3-4 herë në ditë.
-fëmijët mbi 12 vjeç: 1 spraj në çdo anë të hundës, 3-4 herë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Flakoni përdoret brenda 20 ditësh nga hapja.

Përbërësit

Benzalkonium chloride, Dithiothreitol,Sodium edetate, Dibasic sodium phospha-te, Monobasic sodium phosphate, Sodiumhydroxide, Alcohol, Hydroxypropylmethylcellulose, Sorbitol 70%, Mint natural fla-vour, Depurated water q.s 100 ml

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping