info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil D-Clar Micropeeling Concentrato + 40 Dischetti di Cottone

Çmimi:4,620.00 L 3,927.00 L -15%

Trajtim kundër njollave të errëta të lëkurës

Stock: Ka stok

SKU: RI163
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Paketim promocional me 40 disketa pambuku, të nevojshme për aplikim.

Qumështi bifazik Rilastil D-Clar është një trajtim intensiv me veprim eksfoljues, zbutës dhe pastrues për fytyrën.
Nxit procesin e ”turnoverit” qelizor (zëvëndësimi i qelizave të vdekura të lëkurës me qeliza të reja).
është zgjedhur të jetë në formën e qumështit bifazik, pasi mundëson depërtim më të mirë të përbërësve dhe tolerancë më të lartë.

Përmban:
acid mandelik i cili rigjeneron lëkurën dhe stimulon largimin e qelizave pigmentuese.
clari-tech complex ka veti të pakësojë njollat e errëta, të uniformizojë ngjyrën e lëkurës dhe ti japë asaj shkëlqim.

Së bashku me qumështin në paketim do të gjeni dhe 40 tampona prej pambuku 100% natyral, të nevojshme për aplikimin e tij.
Tamponat e pambukut kanë dy anë:
-një anë të butë specifike për aplikimin e qumështit nga personat me lëkurë të ndjeshme:
-një anë me reliev që mund të përdoret nga personat që nuk kanë lëkurë shumë të ndjeshme.

I testuar klinikisht.
I testuar për nikel, kobalt, mërkur dhe krom.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.
Pa ngjyrues dhe derivate të grurit.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Aplikohet nëpërmjet një tamponi pambuku në lëkurën e pastruar paraprakisht.

Në rastet kur lëkura është e ndjeshme ose reaktive shpëlahet rreth 3 deri në 5 minuta pas aplikimit.
Në rast të kundërt nuk shpëlahet.

Përbërësit

Aqua (Water) • Caprylic/Capric Triglyceride • Mandelic acid • Hydrogenated Polydecene • Butylene Glycol • Sodium Hydroxide • Glycerin • Ceteareth-25 • Bisabolol • Disodium Ethylene Dicocamide PEG-15 Disulfate • Hydroxyethylcellulose • Hyaluronic Acid • 3-O-Ethyl Ascorbic Acid • Niacinamide • Sodium DNA • Polyglyceryl-10 Oleate • Hydroxyresveratrol • Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate • Tetrapeptide-30 • Polyglyceryl-6 Laurate • Lecithin • Sorbitan Palmitate • Chlorphenesin • Phenoxyethanol • Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping