info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Probielle Pro-R

Çmimi:1,820.00 L

Suplement ushqimor me probiotikë, për një florë intestinale të shëndetshme
Kuti x 20 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Ekuilibri në florën intestinale është shumë i rëndësishëm për gjithe organizmin.
Ndryshimi i numrit të baktereve në florën intestinale mund të çojë në probleme si: konstipacion, diarre, ndjesi fryrjeje dhe/ose diskonfort intestinal.
Probielle Pro-R përmban laktobacile dhe bifidobaktere (përfaqësuesit më të rëndësishëm të baktereve të zorrëve).
Bakteret e acidit laktik (laktobacilet) stabilizojnë mjedisin në zorrë dhe pengojnë rritjen e baktereve të dëmshme.
Bifidobakteret janë të rëndësishme në luftën kundër patogjenëve në sistemin tretës.
Kur konsumoni një kapsulë Probielle Pro-R, tre shtamet bakteriale që ajo përmban arrijnë në zorrë, vendosen atje dhe shumohen.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahen larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, e shoqëruar me një gotë ujë, në vaktin ushqimor kryesor.

Përbërësit

Active ingredients
6 billion lactic acid bacteria
3 bacterial strains:
Lactobacillus rhamnosus LRH020,
Bifidobacterium animalis subsp. lactis BL050
Lactobacillus plantarum PBS067

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping