info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Vitamin C 1000mg

Çmimi:1,600.00 L 1,440.00 L -10%

Vitaminë C në formën e tabletave eferveshente me shije portokalli për të rritur dhe fëmijë mbi 12 vjeç
24 tableta eferveshente

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

24 tableta eferveshente

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina C është një ndër vitaminat me më shumë benefite në organizëm dhe një ndër vitaminat më të përdorura në mbarë botën.
Ajo kontribuon në:
-funksionimin normal të sistemit imunitar;
-mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ;
-sintezën e kolagjenit, i nevojshëm për kockat, lëkurën, enët e gjakut;
-përthithjen e hekurit;
-pakësimin e lodhjes;
-funksionimin normal të sistemit nervor.

Si ëmbëlsues janë përdorur steviol-glikozidet, të nxjerra nga gjethet e bimës Stevia, që janë më të ëmbëla se sheqeri, por nuk përthithen në organizëm.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-ngjyrues artificialë.
I përshtatshëm dhe për persona diabetikë.
Ka shije portokalli.

Krahas vitaminës C në dozën 1000 mg në paketim do gjendet dhe vitamina C 500 mg, që është gjithashtu në formën e tabletave eferveshente.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Rekomandohet të pihet 1 në ditë para ushqimit ose siç këshillohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredients per tablet
1000 mg of Vitamin C (1250% D.R.I.*)