info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Omegalen Ultra Odourless Fish Oil 1000mg

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement me vaj peshku
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Omega-3 është një grup acidesh yndyrore të pangopura të cilat nuk sintetizohen në organizëm, por merren nëpërmjet dietës ushqimore.
Ndër acidet yndyrore më të njohura dhe me më shumë benefite në organizëm janë EPA dhe DHA.
Ato kontribuojnë në:
-funksionimin normal të zemrës;
-funksionimin normal të sistemit nervor;
-përmirësimin e shikimit;
-në mbajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak.
DHA është e rëndësishme dhe për zhvillimin e trurit dhe shikimin tek fetusi dhe te fëmijët e porsalindur. Për këtë arsye rekomandohet që të merret si suplement shtesë nga nëna gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Suplementet me omega-3 rekomandohen të përdoren nga:
-studentët;
-njerëzit mbi 50 vjeç;
-personat që kanë një dietë ushqimore të varfër me acide yndyrore EPA dhe DHA.

Omegalen është në formën e kapsulave që nuk kanë aromë apo shije dhe që nuk përmbajnë:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-sheqer;
-ngjyrues;
-aromatizues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihet 1 kapsul në ditë mbas ushqimit.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Active Ingredients per capsule: Attributed amount per capsule:

Fish Oil concentrate 1000mg

Total Omega 3750mg-
EPA / DHA 500mg / 250mg-

Vitamin E 7,5mg (62,5% *)