info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Nutralax

Çmimi:1,600.00 L 1,440.00 L -10%

Suplement ushqimor me efekt laksativ
20 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

20 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Nutralax është një suplement ushqimor që kombinon ekstrakte bimësh, që kanë veti të përmirësojnë funksionin dhe lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.

Përmban:
-gjethet e senës, të cilat përmbajnë senozidet A dhe B. Sena njihet për aftësinë që ka për të trajtuar konstipacionin;
-psiliumi, vjen nga bima Plantago Ovata,e pasur me fibra. Fibrat kur arrijnë në zorrë kanë veti të absorbojnë ujë dhe të rrisin vëllimin e masës fekale;
-xhinxher, një bimë e cila ka aftësi të reduktojë ndjesinë e të vjellit;
-kalçium, ndihmon për të përmirësuar funksionet tretëse.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-parfum;
-sheqer.
I përshtatshëm për diabetikët.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pihen 1 ose 2 kapsula në darkë para gjumit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Ingredients Amounts per 2 capsules %RDI*

Senna leaf extract 50mg –
Aloe leaf powder 30mg –
Psyllium husk powder 30mg –
ginger root powder 30mg –
Dandelion root extract 30mg –
Hops extract 100mg –
Magnesium 60mg 16
Calcium 120mg 15