info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Power of Nature Glucolen

Çmimi:2,449.80 L 2,204.82 L -10%

Suplement ushqimor që normalizon nivelin e glukozës në gjak
60 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që përmban:
-ekstraktet e Ceylon Cinnamon, që ndihmon në uljen e niveleve të glukozës në gjak;
-ekstraktet e bimës Mamordica, e njohur dhe si pjepri i hidhur, është e pasur me substanca me veti antioksiduese si:beta-karoteni, luteina, astaxantina;
-ekstraktet e bimës Gymnema, e pasur me fitonutrientë;
-krom, ndihmon për mbajtjen e niveleve normale të glukozës në gjak;
-zink, i nevojshëm për metabolizmin normal të sheqernave;
-magnez.

Rekomandohet të përdoret nga:
-njerëzit që janë mbipeshë;
-njerëzit me një jetë sedentare;
-njerëzit, që kequshqehen;
-mosha e tretë.

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore normale.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nësë ushqeni me gji, nëse jeni shtatzënë apo keni një sëmundje të caktuar.
Ky produkt nuk ka për qëllim të parandalojë, trajtojë apo kurojë sëmundje.
Të ruhet në një vend të freskët, të thatë dhe i mbrojtur nga drita.

Përdorimi

Rekomandohet të pini 1-2 kapsula në ditë pas ushqimit ose siç e këshillon mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active Ingredients Per capsule %R.D.A.*

Ceylon Cinnamon extract (coumarin <2ppm) 10:1 250mg – Magnesium 187.5mg 50 Momordica charantia extract (standarized in 1% charantin) 25mg – Lagerstroemia speciosa leaf extract (standarized in 2% corosolic acid) 12.5mg – Gymnema sylvestre extract 6.25 mg – Zinc 5mg 50 Chromium 20μg 50