info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Physalis Ferro B12 Forte

Çmimi:2,200.00 L 1,870.00 L -15%

Suplement ushqimor me hekur, që korrigjon aneminë
Kuti x 45 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

45 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor me hekur dhe vitaminat e grupit B.
Hekuri dhe vitamina B12 janë të nevojshme për formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinën, kurse acidi folik ndihmon në proçesin e hematopoezës.
Hekuri, vitamina B6 dhe vitamina B12 pakësojnë lodhjen.
Bakri ndihmon në transportin e hekurit në organizëm.
Vitamina B12 është e nevojshme për metabolizmin e hekurit.
Vitamina C shton përthithjen e hekurit.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret nga të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç.
Mund të konsumohen 1 ose 2 tableta në ditë, gjatë vaktit ushqimor, të shoqëruara me një gotë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

gum arabic, iron bisglycinate, vitamin C, rice flour (Oryza sativa), glazing agent: fatty acids, vitamin B2, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, copper bisglycinate, vitamin B6, emulsifier: glycerol, (6S)-5-methyltetrahydrofolic acid: glucosamine salt, vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping