info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Pharmaceris V Viti-Melo Repigmentation Night Cream

Çmimi:4,650.00 L 3,720.00 L -20%

Krem trajtues për natën, ii cili rikthen pigmentin në zonat e prekura nga vitiligo.
40 ml

Stock: Ka stok

SKU: PHARM067
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Krem trajtues për natën, i cili rikthen pigmentin në zonat e prekura nga vitiligo.
Produkti rekomandohet për të rriturit dhe fëmijët (të moshës 5 vjeç e lart) të prekur nga vitiligo.
Mund të përdoret me llambën NB-UVB.

Duke ofruar mbrojtje të patentuar kundër radikaleve të lirë, kompleksi unik i acidit rosmarinik dhe tioprolinë ndërvepron me qelizat e lëkurës së prekur nga vitiligo.
Ka një efekt anti-inflamator dhe mbron mitokondritë nga dëmtimi oksidativ.
Përbërësit aktivë mbështesin prodhimin e pigmentit dhe parandalojnë depigmentimin.
Naringenina së bashku me VDR, e cila stimulon receptorin e vitaminës D, promovojnë ripigmentimin e lëkurës.

Produkti ka veti rigjeneruese dhe redukton lezionet e vitiligos në lëkurë, duke penguar zmadhimin e tyre dhe duke parandaluar zhvillimin e depigmentimeve të rinj.
MeloPigment mbështet reduktimin e kontrastit të ngjyrave duke e pigmentuar gradualisht lëkurën.

TOLERANCË DHE EFIKASITET I LARTË.
TESTUAR DERMATOLOGJIKISHISHT.

Përdorimi

Aplikojeni kremin çdo darkë me kujdes në zonat e depigmentuara, duke filluar nga qendra drejt skajeve.

Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Hydroxyacetophenone, Trideceth-6, Pentylene Glycol, Naringenin, Silica, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Timonacic, Dihydroxyacetone, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Triisostearin, Polysorbate 20, Soluble Collagen, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydrolyzed Elastin, Phenoxyethanol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping