info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Lait Fondant Haute Protection SPF 50

Çmimi:3,600.00 L 2,520.00 L -30%

Qumësht mbrojtës për fytyrën dhe trupin
Tub x 150 ml

Stock: Ka stok

SKU: NUXE151
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Qumështi Nuxe me mbrojtje të lartë (SPF 50) mbron lëkurën tuaj nga rrezet e diellit dhe jo vetëm: hidraton, parandalon dukurinë e foto-plakjes dhe shfaqjen e njollave.
Ka një teksturë të lehtë, plotësisht të absorbueshme, që nuk le shtresë të bardhë në lëkurë.
I ofron lëkurës tuaj një ndjesi komforti.

Kombinimi i ekstrakteve të portokallit të ëmbël me lulen e tiares dhe vaniljen e bën këtë formulim akoma dhe më të pëlqyeshëm nga ju.
Zgjedhja e duhur për një verë të sigurt dhe lëkurë të freskët.

Përdorimi

Aplikoni qumështin në fytyrë dhe trup, përpara ekspozimit në diell.
Në fytyrë, aplikojeni në mënyrë të njëtrajtshme, duke shmangur zonën e syve.
Në trup, aplikojeni direkt në lëkurë dhe përhapeni në mënyrë të njëtrajtshme.

Riaplikojeni çdo 2-3 orë, si dhe pas çdo seance notimi apo fshirjeje me peshqir.
Nëse nuk aplikohet në sasi të mjaftueshme, niveli i mbrojtjes nga dielli do të ulet ndjeshëm.

Kujdes!
Pavarësisht mbrojtjes shmangni ekspozimin në diell në orare të caktuara.

Përbërësit

AQUA/WATER, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, SEFRAARYPROFYLETE PARCERIN ALCOHOL, COCO-GLUCOSIDE, GLYCOL PALMITATE, DIMETHICONE, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, BENZYL ALCOHOL, C20-22 ALCOHOLS, CAPRYLOYL GLYCINE, ARGININE, TOCOPHEROL, ORYZA SATIVA (RICE) HULL POWDER, TALC, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM GLUCONATE, DIMETHICONOL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, LAUROYL LYSINE, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, INOSITOL, ETHYL FERULATE,SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL [N2607/C]

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping