info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Zinc Picolinate 50 mg

Çmimi:1,220.00 L 1,037.00 L -15%

Suplement ushqimor me zink
60 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: NOW190
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Zinku është një mineral i rëndësishëm për funksionimin normal të shumë organeve dhe sistemeve në organizëm (sistemi skeletik, sistemi imunitar, sistemi nervor dhe sistemi endokrin).
Zinku merr pjesë si kofaktor në shumë proçese enzimatike që lidhen me metabolizmin e proteinave dhe karbohidrateve, sintezën e ADN dhe ARN-së, si dhe ndërveprimin qelizor.
Luan rol të rëndësishëm në luftën kundër radikaleve të lirë.

Nuk përmban:
– maja;
– derivate të grurit;
– gluten;
– sojë;
– vezë;
– arra.

Suplementet ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Nëse keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Zinc, Rice Flour, Hypromellose (cellulose capsule) and Stearic Acid (vegetable source).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping