info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Essential Oils Pure Lime

Çmimi:1,030.00 L 927.00 L -10%

Vaj esencial qitroje
Paketim x 30ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim që përmban 100%
vaj qitroje, që të dhuron një aromë freskie.
Përftohet mes proçesit të distilimit të lëngut ose frutit të shtypur të bimës citrus aurantifolia.
Ndër vetitë e tij përmendim:
-rifreskues;
-gjallërues.
I testuar për pastërti.
Cilësi e siguruar.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
I përshtatur me dietën Halal.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Duhet të shmanget kontakti i vajit me sytë.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të produktit.
Nuk pihet.
Nuk rekomandohet të përdoret në lëkurë. Ndërvepron me dritën e diellit dhe burime të tjera të rrezatimit UV.
Për shkak të përqëndrimit të lartë të vajit duhet përdorur me kujdes.

Përdorimi

Përdoret për aromaterapi.
Për përdorime të tjera rekomandohet të përzihet me vajra të tjerë si: vaji i lavandulës, vaji i limont, vaj i farave të rrushit dhe vaj tea tree.
Për raportet e përzjerjeve këshillohuni me literaturën përkatëse ose me një specialist të fushës.

Përbërësit

lime oil