info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Nimokain Gel 1% + 5%

Çmimi:1,197.00 L

Xhel për përdorim lokal me efekt analgjezik dhe anti-inflamator
Tub x 50 g

Stock: Ka stok

SKU: 004495656
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 g

Suitable For

Përshkrimi

Nimokain përmban nimesulid dhe lidokainë si substanca aktive.
Bën pjesë në grupin e medikamenteve të quajtura anti-inflamatore josteroide.
Përdoret vetëm lokalisht në lëkurë.
Nimokain formulohet si xhel i lëngshëm dhe çdo tub përmban 1% nimesulid dhe 5% lidokainë.

Nimokain është efektiv në trajtimin e:
– dhimbjeve të mesit, artritit të kyçeve, inflamacionit të nyjeve rrethuese të indeve të buta, inflamacionit të tendinitit dhe mbështjellës së tij, bursitit, sëmundjeve traumatike, degjenerative dhe reumatike të indeve të buta dhe kyçeve të shoqëruara me ndrydhje dhe mavijosje si p.sh gjatë lëndimeve sportive.

Mos përdorni Nimokain xhel nëse:
– jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– barnat që përmbajnë acid acetilsalicilik ose barna të tjera të grupit AIJS shkaktojnë astmë, rrjedhje të hundës, skuqje dhe kruajtje të lëkurës, enjtje në indet e buta si qepalla, organet gjenitale të jashtme, buzët dhe gjuhën, polipe të hundës.
– jeni në tremujorin e parë ose të fundit të shtatzënisë.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni në tremujorin e parë ose të fundit të shtatzënisë, mos përdorni Nimokain xhel. Vetëm mjeku juaj mund të vendosë nëse mund të përdorni Nimokain xhe gjatë pjesës tjetër të shtatzënisë.
Lidokaina, një nga përbërësit kryesorë të Nimokainës xhel, transferohet pak në qumështin e gjirit. Nuk dihet nëse nimesulidi kalon në qumështin e gjirit. Prandaj, nuk rekomandohet përdorimi i këtij medikamenti gjatë laktacionit.

Nëse shfaqet ndonjë nga efektet anësore të mëposhtme, ndërprisni përdorimin e Nimokainës xhel dhe informoni menjëherë mjekun tuaj:
– skuqje e rëndë e lëkurës;
– enjtje në fytyrë, buzë, gjuhë dhe fyt, vështirësi në frymëmarrje;
– aritmi kardiake dhe kolaps kardiovaskular.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përveç rastit kur rekomandohet ndryshe nga mjeku juaj, aplikoni Nimokain xhel në zonën e prekur, 3 ose 4 herë në ditë.
Mos vendosni fasho sipër xhelit.
Mos aplikoni Nimokain xhel duke e fërkuar fort zonën ku do aplikohet.
Mos aplikoni Nimokain xhel në sqetull.
Nimokain nuk duhet të përdoret tek fëmijët më të vegjël se 12 vjeç.

Përbërësit

nimesulide, lidocaine, glycerol, ethanol, polyethylene glycol, carbopol 980 NF, orthophosphoric acid, disodium edetate and purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping