info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Skin Active Intensive Eye Therapy

Çmimi:6,530.00 L

Krem intensiv me veprim anti-rrudhë për zonën rreth syve.
15 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

15 g

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata Skin Active Intensive Eye Therapy përmirëson, tonifikon, zbut dhe hidraton zonën rreth syve.

Përbërësit kryesorë:
– Ekstrakti i qelizave të mollës: mbron jetëgjatësinë e qelizave të lëkurës, duke e bërë atë atë të duket më e re.
– Peptidet: stimulojnë përbërësit e matriksit për të prodhuar më shumë kolagjen, për të mbushur rrudhat e imta, të thella dhe borsat nën sy.
– Neoglucosaminë: pengon një enzimë kyçe në formimin e melaninës, duke reduktuar pamjen e pigmentimit të pabarabartë.
– Kafeina ndihmon në uljen e enjtjes (edemës) nën sy.
– Acidi hialuronik: vepron si hidratues.
– Vitamina E: antioksiduese.

Përfitimet kryesore:
– sy me pamje më të re.
– redukton rrudhat e imta, të thella, rrathët e zinj dhe borsat (qeset) nën sy.
– hidraton dhe pompon.

Përdorimi

Vendoseni butësisht rreth zonës së syve deri në përthithje të plotë të kremit.
Përdoreni një herë në ditë për dy javë, pastaj dy herë në ditë në vazhdimësi.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Ploysilicone-11, Acetyl Glucosamine, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Nylon-12, Silica, Octyldodecyl Stearate, Tocopheryl Acetate, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Sodium Hyaluronate, Caffeine, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Butylene Glycol, Lecithin, Isohexadecane, PEG-10 Dimethicone, Caprylyl Glycol, Polysorbate 40, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Citric Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Polysorbate 20, Isostearic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Caramel, Yellow 5 (Cl 19140).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso