info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Zinc Picolinate 15 mg

Çmimi:1,248.00 L

Suplement ushqimor me pikolinat zinku, për funksionimin normal të sistemit imunitar
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Zinku është një mineral shumë i rëndësishëm për organizmin:
-për pasjen e kockave normale;
-për një lëkurë të shëndetshme;
-për thonj të fortë;
-për flokë të shëndetshëm;
-për pasjen e funksioneve konjitive normale;
-merr pjesë në proçeset e ndarjes qelizore dhe në sintezën e ADN-së.

Zinku gjendet tek çokollata e zezë, tek mishi, tek bishtajat.
Në rastet kur nuk arrihet të plotësohet nevoja ditore e zinkut nga dieta ushqimore, rekomandohet përdorimi i suplementeve shtesë.
Por, suplementet shtesë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në ditë, me ushqimin.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Di-Calcium Phosphate, Zinc Picolinate, Microcrystalline Cellulose, Copper Gluconate, Anticaking Agents (Silicon Dioxide, Vegetable Source Magnesium Stearate), Sodium Carboxymethylcellulose.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping