info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid Osteo Advance

Çmimi:3,480.00 L

Suplement ushqimor për kocka të forta dhe të shëndetshme
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

SKU: NATAID006
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Mirëqënia e kockave është shumë e rëndësishme. Duke nisur nga mosha 30 vjeç e sipër masa kockore zvogëlohet. Kjo nënkupton shtim të mundësisë për fraktura të kockave. Densiteti kockor mund të zvogëlohet dhe për arsye të tjera ku përmendim: dieta ushqimore, aktiviteti fizik, medikamente të ndryshme apo dhe faktorët gjenetikë.

Ndër faktorët që ndikojnë pozitivisht në rritjen e masës kockore përmendim: aktivitet i rregullt fizik, dietë ushqimore e larmishme, e balancuar dhe me proteina.
Të gjithë e dimë rëndësinë që kanë minerale si kalçiumi, magnezi, zinku dhe vitamina D3 për kockat.
Ato rrisin qëndrueshmërinë e kockave, forcojnë kockat dhe parandalojnë frakturat që vijnë si pasojë e rënieve për shkak të dobësimit të muskujve dhe kockave.

Osteo Advance është një suplement ushqimor specifik për kockat tuaja.
Formulim i përshtatshëm për veganët.
Nuk përmban:
-gluten;
-maja;
-sojë;
-arra;
-OMGJ;
-derivate të bulmetit.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 tableta në ditë, bashkë me ushqimin.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Calcium Carbonate Prep (Calcium Carbonate, Maltodextrin), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Zinc Gluconate, Calcium Citrate, Tablet coating (Sodium Carboxymethylcellulose, Dextrin, Dextrose Monohydrate, Lecithin (Soya), Sodium Citrate Dihydrate) Magnesium Citrate, Sodium Carboxymethylcellulose, Anticaking agents (Silicone Dioxide and Vegetable Source Magnesium Stearate), Vitamin D3 prep (Cholecalciferol) and MenaQ7 Natural Vitamin K2 Prep. (Menaquinone, Glycerol Monostearate, Ascorbyl Palmitate, Rosemary Extract).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping