info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natures Aid No-flush Niacin 500 mg

Çmimi:2,058.60 L

Suplement ushqimor që përmban një formë të veçantë të niacinës
Paketim x 60 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Niacina është vitaminë e grupit B. Duke qënë se është vitamina e tretë e zbuluar quhet ndryshe dhe B3.
Ndër funksionet e saj në organizëm përmendim:
-pakëson ndjesinë e lodhjes;
-mbështet funksionet fiziologjike normale;
-mbështet funksonin normal të sistemit nervor;
-mban në gjendje normale membranat dhe lëkurën.

Ekzistojnë disa forma të vitaminës B3 që mund të gjenden në formë suplementesh. Niacina ose acidi nikotinik, në disa raste shkaktojnë skuqje të lëkurës duke dhënë një ndjesi të pakëndshme.
Natures Aid iu ofron një suplement që përmban niacinën në formën e inozitol hekzanikotinatit, i cili nuk shkakton skuqje në lëkurë.
Ky suplement nuk përmban gluten, maja, derivate të bulmetit, sojë dhe arra.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë, me ushqim.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Inositol hexanicotinate, Microcrystalline Cellulose, Di-Calcium Phosphate, Anticaking agents (Silicon Dioxide and Vegetable Source Magnesium Stearate).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping