info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Natural Factors Betaine Hydrochloride with Fenugreek

Çmimi:1,559.70 L

Suplement ushqimor që favorizon proçesin e tretjes së ushqimeve
Paketim x 90 kapsula

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

90 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Stomaku është organi ku ndodh tretja e ushqimeve. Ka një pH acid, i cili sigurohet nga acidi klorhidrik (HCl).

HCl është i nevojshëm për zhvillimin normal të proçesit të tretjes së ushqimit, për parandalimin e rritjes së baktereve dhe myqeve në traktin gastro-intestinal dhe për përthithjen normale të një sërë vitaminash dhe mineralesh.
Nëse niveli i HCl-së (acidi klorhidrik) në stomak ulet atëherë proçesi i tretjes nuk zhvillohet plotësisht dhe shfaqen fenomene të tilla si: diarre, konstipacion, fryrje, gromësima.

Shumë suplemente synojnë të përmirësojnë tretjen. Një prej tyre është dhe suplementi i Natural Factors me betaine hidrokloride dhe Fenugreek.

Betaina është një substancë, e cila rrit nivelin e HCl-së në stomak, i nevojshëm për një tretje dhe përthithje normale.
Marrja e betainës përpara ose gjatë konsumimit të vaktit ushqimor, ndihmon së tepërmi proçesin e tretjes.

Farat e fenugreekut në sajë të mucilagjeve, veshin muret e brendshme të stomakut dhe zorrëve, dhe pakësojnë inflamacionin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen nga 2 kapsula 3 herë në ditë, përpara ose gjatë vaktit ushqimor.
Të mos tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Each Capsule Contains:
Betaine Hydrochloride 500 mg
Fenugreek Seed 100 mg
Non-Medicinal Ingredients
Vegetarian capsule (carbohydrate gum [cellulose], purified water), vegetable grade magnesium stearate (lubricant), silica.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping