info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Miodesol tablets

Çmimi:2,599.80 L

Suplement ushqimor me magnez, acid lipoik, kurkumë dhe bromelainë
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4497187
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Miodesol është një suplement ushqimor që përmban magnez, acid lipoik, kalium, bromelainë dhe ekstrakt të thatë të kurkumës.
Në rast të degjenerimit të indit lidhor ndodh ndryshim progresiv i transparencës së trupit qelqor.

Miodesol ruan një gjendje normale hidratimi, përmes administrimit të kripërave (kalium dhe magnez) në sasi optimale.
Në sajë të pranisë në formulim të acidit lipoik, pakësohen proçeset degjenerative oksidative.

Miodesol ka veprim anti-inflamator në sajë të ekstraktit të thatë të kurkumës dhe aktivitet proteolitik, anti-inflamator dhe anti-edemë në sajë të bromelainës.

Nëse jeni duke u trajtuar me barna hipoglicemike, përpara çdo përdorimi të produktit konsultohuni me mjekun tuaj.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë në mëngjes, me përjashtim të rasteve kur mjeku juaj e rekomandon ndryshe.
Konsumojeni rregullisht për 3-4 muaj.
Në rastet kur është e nevojshme mund të merret dhe për periudha kohore më të gjata.

Përbërësit

Lipoic acid, Turmeric rhizome dry extract tit. min. 95% in total curcuminoids su­ch as curcumin, Magnesium Oxide, Bulking agent: microcrystalline cellulose, Potassium Chloride (potassium chloride, anti-caking agent: magnesium carbonate), Stabilizer: Hydroxypropylcellulose, Bulking agent: Dibasic calcium phosphate, Bromelain min. 1600 GDU/g (bromelain, Maltodextrin), Anti-caking agent: magnesium stearate, stabilizer: Cross-linked sodium carboxymethylcellulose, Black pepper fruit dry extract tit. min. in 95% piperine, Anti-caking agents: Silicon dioxide, talc. Overcoating tablet: Coating agents: Hydroxypropylmethyl cellulose, Polyvinyl alcohol, Polyethylene glycol, Colouring agent: Titanium dioxide, Stabilizer: Glycerol; Talc.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping