info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

M.E.V Feller Vitamin C with Bioflavonoids

Çmimi:1,273.20 L

Suplement ushqimor që mbështet funksionimin normal të sistemit imunitar
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina C është një nga vitaminat më të njohura, që merr pjesë në një mori procesesh metabolike në trupin tonë.
Ajo kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, në funksionin normal psikologjik, në zvogëlimin e lodhjes, si dhe në mirë-funksionimin e sistemit imunitar.
Vitamina C është e nevojshme për prodhimin normal të kolagjenit, i nevojshëm për funksionin normal të enëve të gjakut, të kockave dhe të kërceve.
Duke qënë një vitaminë esenciale është e rëndësishme konsumimi i ushqimeve që e përmbajnë atë. Nëse me dietën ushqimore nuk arrihet të plotësohet sasia e vitaminës C, për të cilën kemi nevojë rekomandohet marrja e suplementeve shtesë.

M.E.V Feller® Vitamin C me bioflavonoide përmban 500 mg vitaminë C, ose 625 % të dozës së rekomanduar.
Krahas vitaminës C, përmban gjithashtu bioflavonoide nga lëvorja e frutave të agrumeve dhe pluhuri i shegës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç të konsumojnë 1 tabletë në ditë, gjatë vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 tabletë) Sasia *PU
Vitamina C (L-acid askorbik) 500 mg 625 %
Kompleksi bioflavonoid i lëkurës së agrumeve (Citrus spp.) 55 mg
me të paktën:
Hesperidin Pluhur 5 mg
Rutina pluhur 5 mg
Pluhur i frutave të trëndafilit (Rosa canina) 25 mg
*% në raport me nevojat ditore për të rriturit

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping