info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

M.E.V Feller Multi 100%

Çmimi:1,699.80 L

Suplement ushqimor me vitamina dhe minerale, që plotëson nevojat ditore ushqyese të të rriturve
Paketim x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: 4497466
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Për të ndihmuar sistemin imunitar, duhet që çdo ditë të merret një numër imadh vitaminash dhe mineralesh të ndryshme.
Kapsulat M.E.V Feller® Multi 100 % janë burim i vitaminave dhe mineraleve esenciale në 100% të konsumit të rekomanduar ditor.
Përmban deri në 23 përbërës aktivë.

Vitaminat A, C, D, bakri dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Vitamina B2, niacina, vitamina B6, acidi folik, vitamina B12, hekuri dhe magnezi kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe të rraskapitjes.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, në mes të vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (1 kapsulë) Sasia *PU
Magnez (oksidi i magnezit) 100 mg 26,7%
Kalium (klorur kaliumi) 95 mg 4,75%
Vitamina C (L-acid Askorbik) 80 mg 100%
Vitamina B3 (nikotinamid) 16 mg 100%
Hekuri (fumarat hekuri) 14 mg 100%
Vitamina E (D-acidi alfa-tokoferil succinate) 12 mg 100%
Vitamina B5 (kalciumi-D-pantotenat) 6 mg 100%
Mangan (sulfat mangani) 2 mg 100%
Vitamina B6 (piridoksinë hidrokloridi) 1,4 mg 100%
Vitamina B2 (riboflavina) 1,4 mg 100%
Vitamina B1 (hidroklorur tiamine) 1,1 mg 100%
Bakër (sulfat bakri) 1 mg 100%
Zink (oksid zinku) 1 mg 10%
Vitamina A (acetat retinil) 800 μg 100%
Acid folik (acid pteroilmonoglutamik) 200 μg 100%
Jodi (jodur kaliumi) 150 μg 100%
Vitamina K (fitomenadioni) 75 μg 100%
Selen (selenit natriumi) 55 μg 100%
Molibden (molibdat natriumi) 50 μg 100%
Biotina (D-biotina) 50 μg 100%
Kromi (kromi pikolinat) 40 μg 100%
Vitamina D (kolekalciferoli) 5 μg 100%
Vitamina B12 (cijanokobalamina) 2,5 μg 100%

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping