info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Latoren 10 mg (loratadinë)

Çmimi:460.00 L

Medikament OTC me veprim antialergjik
Kuti x 28 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 3237
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

28 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Tabletat Loratadine i përkasin grupit të antihistaminikëve.
Tabletat Loratadine përdoren për të lehtësuar:
– Simptomat e alergjisë si rrjedhje dhe bllokim i hundës, teshtitje, lotim të syve.
– Simptomat e urtikaries (një gjendje e lëkurës me njolla të zbehta ose të kuqe, të ngritura të çrregullta dhe kruajtje të rëndë).

Mos përdorni Loratadine dhe tregojini mjekut tuaj nëse:
– jeni alergjik ndaj loratadinës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.
– pacienti është fëmijë nën dy vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni të keni një fëmijë, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj, për këshilla përpara se të merrni këtë medikament.
Tabletat Loratadine nuk rekomandohen gjatë shtatzënisë ose gjatë ushqyerjes me gji.

Efektet anësore më të zakonshme tek fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit:
-dhimbje koke;
-shtim oreksi;
-probleme me gjumin.
Efektet anësore më të zakonshme tek fëmijët nga 2-12 vjeç:
-dhimbje koke;
-lodhje;
-nervozizëm.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Tabletat konsumohen siç janë, pa i përtypur, të shoqëruara me një gotë me ujë.
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, mund të konsumojnë një tabletë në ditë.
– fëmijët nga 2-12 vjeç:
*nëse peshojnë mbi 30 kg mund të konsumojnë një tabletë në ditë.
*nëse peshojnë më pak se 30 kg nuk rekomandohet që të përdoret kjo formëdozë.
– te fëmijët nën 2 vjeç, nuk rekomandohet të përdoret kjo formëdozë.
-pacientët me dëmtim të funksionit të veshkave (të rritur dhe fëmijë me peshë mbi 30 kg) mund të konsumojnë 1 tabletë.

Përbërësit

loratadine, lactose monohydrate, microcrystalline cellulose (E460), maize starch, magnesium stearate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping