info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

HiPP Mama Organic Nursing Tea

Çmimi:L550.00

Çaj organik bimor që stimulon prodhimin e qumështit të gjirit tek nënat e reja
200 g

Stock: In stock

Additional information

Masa

200 g

Brand

Formulation

Specific For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Çaji për stimulim të qumështit të gjirit është një miksim i bimëve të zgjedhura si finok, glikanxo dhe kimon, të cilat njihen për stimulimin e prodhimit të qumështit.
Gjithashtu ndihmon në mbulimin e nevojave për lëngje gjatë kohës së gjidhënies.

Produkt organik.

Nuk përmban ngjyrues, aromatizues sintetik, konservantë.
Pa përmbajtje gluteni.

Përdorimi

Në 200 ml ujë të pijshëm të vluar ose të ftohtë shtoni 2 lugë çaji për stimulim gjiri dhe trazojeni.
Doza ditore 2-3 filxhan në ditë.

Përbërësit

dekstrozë, ekstrakt balsamik, aromë natyrale limoni,ekstrakt hithre, ekstrakt finok, ekstrakt kimon, ekstrakt glikanxo.