info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Hipp Apricots in banana

Çmimi:L200.00

Pure me kajsi dhe banane për fëmijë mbi 4 muaj
125 g

Stock: In stock

Additional information

Masa

125 g

Brand

Formulation

Specific For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Pas muajit të katërt fëmijët fillojnë të mos ngopen vetëm me qumësht. Hipp ofron për fëmijët pure me shije të larmishme. Një prej tyre është pureja me banane dhe kajsi.

• Pa sheqer shtesë
• Nuk përmban gluten
• Prodhim organik
• Acidi askorbik në formën e vitamin C gjendet tek frutat
• Mbyllje hermetike e kapakut me vakum.
• Nga 4 muajsh.

Përdorimi

Të përdoret si ëmbëlsirë ose si ushqim shtesë. Pas hapjes të ruhet në frigorifer për 3 ditë. Këshillohet përdorimi i lugës plastike.

Përbërësit

fruta 80%(banane*50%, kajsi*30%), ujë, niseshte orizi*, antioksidant acid askorbik