info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Haliborange Multivitamin Softies Orange Flavor

Çmimi:1,500.00 L 1,200.00 L -20%

Karamele të përtypshme me multivitamina për fëmijë 3-12 vjeç
30 karamele gomoze

Stock: Ka stok

SKU: HALIB11
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Mosha

Suitable For

Përshkrimi

Multivitaminat Haliborange me shije portokalli janë një mënyrë e shijshme që fëmija juaj të marrë disa lëndë ushqyese thelbësore që i nevojiten çdo ditë.
Formulim që përmban 7 vitamina esenciale.

Vitamina A- Kontribuon në ruajtjen e lëkurës normale. Ndihmon në mbështetjen e shikimit normal.
Vitamina B3 (Niacinë) kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë.
Vitamina B6 Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe funksionimin e sistemit nervor.
Vitamina B12- Kontribuon në formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, në funksionimin normal të sistemit nervor si dhe në çlirimin normal të energjisë. Gjithashtu kontribuon në funksionin normal psikologjik dhe reduktimin e lodhjes.
Vitamina C Ndihmon në mbështetjen e sistemit imunitar. Kontribuon në metabolizmin normal të prodhimit të energjisë dhe mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ. Kontribuon në formimin normal të kolagjenit dhe funksionimin normal të lëkurës.
Vitamina D – Esenciale për rritjen dhe zhvillimin normal të kockave tek fëmijët. Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve, kockave dhe sistemit imunitar.
Vitamina E -Mbron qelizat nga stresi oksidativ (një antioksidant).

Departamenti i Shëndetësisë në Mbretërinë e Bashkuar rekomandon që të gjithë fëmijët nga 6 muaj deri në 5 vjeç të marrin suplemente në formën e vitaminave A, C dhe D. (Burimi: nhs.uk)

I përshtatshëm për 3-12 vjet.

Përdorimi

Fëmijët 3 vjeç e lart: 1 deri në 2 karamele të përtypshme në ditë.

Ruajeni larg rrezeve direkte të diellit.
Pasi të hapet ruajeni në frigorifer dhe përdoreni brenda 8 javësh.

Përbërësit

Glucose Syrup, Sugar, Gelatine (Bovine), Ascorbic Acid, Maltodextrin, Gelling Agent: Pectin, Acid: Citric Acid, DL-Alpha-Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Natural Orange Flavouring, Vitamin A Prep (Retinyl Acetate, DL-Alpha Tocopherol), Glazing Agents: Vegetable Oils (Coconut, Rapeseed), Carnauba Wax, Pyridoxine Hydrochloride, Colour: Carmines, Vitamin D Prep (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides), Cyanocobalamin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping