info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Folidex 400 mcg (acid folik)

Çmimi:434.00 L

Tableta që përmbajnë acid folik në dozën 400 mcg
Kuti x 28 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 002162
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

28 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Acidi folik është një vitaminë e grupit B që merr pjesë në proçeset që shoqërohen me zëvëndësim të qelizave të vjetra me të reja në organizëm.
Juve ju nevojitet një sasi e caktuar acidi folik që të jeni të shëndetshëm.
Gratë gjatë periudhës së shtatzënisë kanë nevojë për një sasi të caktuar të acidit folik për zhvillimin normal të fetusit.
Folidex përdoret për të parandaluar defektet në tubin neural siç është Spina Bifida.

Folidex kundërindikohet të përdoret tek:
-personat që janë alergjik nga acidi folik ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të pranishëm në këtë formulim.
-personat që janë të diagnostikuar me kancer.

Informoni mjekun tuaj nëse jeni duke marrë apo keni marrë së fundmi barnat e mëposhtëm: antiepileptikë, antagonistë të acidit folik (metotreksat, sulfasalazinë) dhe kloramfenikol.

Si të gjithë medikamentet e tjerë dhe Folidex mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore dhe pse jo të gjithë njerëzit i kanë ato.
Ndër efektet anësore më të zakonshme përmendim: eritema, kruarje, urtikarie.
Në doza më të larta shkakton proble gastro-intestinale, irritim dhe pagjumësi.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Merreni Folidex siç e ka rekomanduar mjeku juaj.
Nëse keni dyshime për mënyrën e përdorimit këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.
Zakonisht, femrat gjatë shtatzënisë (deri në javën e 12-të) rekomandohet të konsumojnë 1 tabletë në ditë.
Tableta duhet të merret para vaktit ushqimor.

Kjo dozë nuk është e përshtatshme nëse ju keni patur shtatzëni të mëparshme të shoqëruara me defekte të tubit neural.

Përbërësit

acido folico, lattosio monoidrato, cellulosa microcristallina, carbossimetilamido sodico (tipo A), magnesio stearato

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping