info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

FermentaPlus Flaconcini

Çmimi:1,449.00 L

Suplement ushqimor me probiotikë dhe vitamina
Kuti x 7 flakonë

Stock: S’ka stok

SKU: STER03
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

7 flakonë

Suitable For

,

Përshkrimi

Dieta e varfër ushqimore, terapia me antibiotikë, ndryshimet sezonale mund të prishin balancën e florës intestinale.
FermentaPlus është një suplement ushqimor që përmban shtame të Lactobacilleve dhe Saccharomyceve, si dhe një sërë vitaminash.
Vitaminat kanë si funksion të rrisin imunitetin dhe të pakësojnë lodhjen.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Ruhet në një vend të freskët (4 °C – 18 °C).
Përmban sheqer dhe ëmbëlsues.
Tek fëmijët përdoret në rastet kur e rekomandon mjeku.

Përdorimi

Kujdes hapjen e flakonit!
Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– fëmijët mund të konsumojnë 1 flakon në ditë.
– të rriturit mund të konsumojnë 1 deri në 2 flakone në ditë.
Flakonet merren larg vakteve ushqimore.
Në rast se jeni duke përdorur antibiotikë, FermentaPlus duhet të merret larg antibiotikut.

Përbërësit

Acqua demineralizzata, Fruttosio, Edulcorante: Sorbitolo; Inulina, Acidificante: Succo di limone concentrato; Vitamina C (Acido L- ascorbico), Aroma Frutti di Bosco, Conservanti: Sorbato di Potassio (E202), Benzoato di Sodio (E211); Vitamina PP (Nicotinamide), Saccharomyces Boulardii DBVPG 6763* (contiene DERIVATI DEL LATTE), Lactobacillus Rhamnosus GG*, Lactococcus Lactis SGLc 01* (contiene DERIVATI DEL LATTE), Vitamina E (Acetato di DL-Alfa Tocoferile), Agente di carica: Cellulosa microcristallina; Agente antiagglomerante: Biossido di Silicio; Vitamina A (Acetato di Retinile), Vitamina B6 (Cloridrato di Piridossina), Vitamina K1 (Fillochinone), Vitamina B1 (Cloridrato di Tiamina), Acido folico (Acido pteroil-monoglutammico), Vitamina B12 (Cianocobalamina). *Supportato da maltodestrina.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping