info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Eucarbon tablets

Çmimi:527.00 L

Medikament OTC me efekt stimulues në sistemin tretës
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4909
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Tabletat Eucarbon përmbajnë ekstrakte bimësh dhe substanca minerale.
Eucarbon stimulon sistemin tretës, ka një efekt laksativ të lehtë, ka efekt spazmolitik dhe ndihmon në eleminimin e gazrave.

Indikohet në:
– fenomenin e zorrës “dembele”;
– të gjitha format e kapsllëkut (konstipacionit);
– meteorizëm;
– fryrje;
– autointoksikim të zorrëve;
– obstipacioni hemorroidal.

Kundërindikimet:
– në ulçerë intestinale ose gastrike;
– obstruksion intestinal ose apandesit.

Nëse medikamenti merret në mënyrë korrekte dhe në dozat e duhura, nuk shfaqen efekte anësore.

Kujdes: Mbidozimi me laksativë mund të çrregullojë balancën elektrolitike dhe mund të shkaktojë dehidrim.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit për efekt laksativ të lehtë, për tretje dhe si agjent karminativ mund të marrin 1-2 tableta Eucarbon deri në 3 herë në ditë, gjatë ose pas vaktit ushqimor, të shoqëruar me një gotë ujë.
Nëse nevojitet një efekt laksativ i fortë, mund të merren 3-4 tableta në darkë.
Fëmijëve mbi 2 vjeç mund t’u jepet 1/2-1 tabletë gjatë vaktit ushqimor.
Në rastet e proçedurave mjekësore mund të merren 6-8 tableta me qëllim që të pastrohet sa më shumë trakti tretës dhe të eleminohen gazrat.

Përbërësit

Extr.Rhei 25mg
Fol.Sennae 105 mg
Sulfur dep. 50 mg
Carbo ligni plv 180 mg
Aetherol, Menthae 0.5 mg
Aetherol, Foeniculi 0.5 mg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping