info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Essox One

Çmimi:2,970.00 L 2,673.00 L -10%

Suplement ushqimor që pakëson simptomat e refluksit gastro-ezofageal
Kuti x 20 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 004495720
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Refluksi gastro-ezofageal karakterizohet nga simptomat e mëposhtme:
-urth;
-kollë irrituese;
-regurgutim;
-disfagi.

Esoxx One është një suplement ushqimor që ka për qëllim të lehtësojë simptomat e refluksiot gastro-ezofageal.
Kombinimi i acidit hialuronik me kondroitin sulfatin, krijon një mekanizëm mbrojtës në mukozën gastro-ezofageale.
Poloxameri 407, i pranishëm në këtë formulim, ka veti bioadezive. Kjo bën që acidi hialuronik dhe kondroitin sulfati të qëndrojnë në mukozën e ezofagut dhe:
-të mbrojnë nga acidi klorhidrik, i prodhuar me tepricë;
-të riparojnë mukozën gastroezofageale.

Esoxx One nuk duhet të konsumohet nëse keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
Nuk rekomandohet të përdoret nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 bustinë pas vaktit ushqimor dhe para se të shtriheni për të fjetur.
Nëse mjeku juaj ka rekomanduar një administrim tjetër, ndiqni këshillën e mjekut tuaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Hyaluronic acid; chondroitin sulfate; polyvinylpyrolidone; xylitol C; sodium benzoate; potassium sorbate; flavorings; demineralized water; poloxamer 407.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping