info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS në Tiranë për porosi mbi 3000 L -dërgesa 4-24H | Transport FALAS në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi 4000 L – dërgesa 24-48H

  • Transport FALAS në Tiranë për porosi mbi 3000 L -dërgesa 4-24H | Transport FALAS në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi 4000 L – dërgesa 24-48H

  • Transport FALAS në Tiranë për porosi mbi 3000 L -dërgesa 4-24H | Transport FALAS në të gjithë Shqipërinë për porosi mbi 4000 L – dërgesa 24-48H

Esi Diurerbe Forte Pocket Drink

Çmimi:L1,360.08L1,420.08

Suplement ushqimor që favorizon drenimin e lëngjeve
24 bustina

Spastroje


SKU: 001
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

24 bustina 20 ml (280 ml)

Suitable For

Flavour

, ,

Përshkrimi

Suplement ushqimor që favorizon drenimin e lëngjeve.
Nxit diurezën dhe pakëson retensionin hidrik.

Përmban:
-ekstrakte bimësh (çaj jeshil, ortosiphon, mëllage etj) që kanë veti të nxisin eleminimin e lëngjeve nga organizmi;
-magnezium dhe kalium (rregullojnë balancën elektrolitike).
Me shije ananasi.

Nuk përmban:
-derivate të bulmetit;
-glukozë;
-gluten;
-OMGJ.
I përshtatshëm për veganë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nuk përdoret gjatë shtatzënisë.
Marrja në doza më të larta se dozat e lejuara mund të shkaktojë laksacion.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Përdorimi

Rekomandohet të pihen 1 ose 2 bustina në ditë.
Bustina tretet në 1.5 litra ujë dhe pihet gjatë gjithë ditës.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Ingredients by daily dose
Betula pendula 0.15 g
Betula pubescens 0.15 g
Hawkweed dry extract tit. 1% 0.25 g
1/2 hydroglyceric Gold Rod extr. 0.4 g
Orthosiphon dry extract tit. 0,25% 0.1 g
1/2 hydroglyceric green tea extract 0.5 g
1/2 hydroglyceric Juniper extr. 1.2 g
Pineapple fruit liquid extract 0.608 g
Titrated horsetail 2% 0.05 g
Potassium 300 mg
Magnesium 112.5 mg

Select your currency
ALL Lek Shqipërie
EUR Euro