info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Ducray Kelual DS cream

Çmimi:L2,200.00

Krem për aplikim në zonat sebo-skuamoze në fytyrë (qepalla, vetulla, rrëzë hundës) dhe rreth flokëve

40 ml

Stock: In stock

SKU: DU037

Additional information

Brand

Formulation

Specific For

,

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Krem i përshtatshëm për t’u aplikuar në zonat sebo-skuamoze në fytyrë (qepalla, vetulla, rrëzë hundës)  dhe rreth flokëve. Lehtëson irritimet dhe vepron si keratoreduktues. Pa paraben.

Përdorimi

Faza intensive e trajtimit :
Aplikohet në fytyrë, dy herë në ditë për dy javë.

 

Faza mbajtëse e trajtimit:

Aplikohet në fytyrë, dy herë në javë.

Përbërësit

WATER AQUA , CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, CYCLOMETHICONE, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL , ACETAMIDE MEA, GLYCOLIC ACID, GUANIDINE CARBONATE, GLYCERYL STEARATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, CETEARETH-33, CROTAMITON , GLYCYRRHETINIC ACID , PIROCTONE OLAMINE, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, TETRASODIUM EDTA , TOCOPHEROL