info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Dagesil gel 100 mg/g (diklofenak)

Çmimi:595.00 L

Xhel për përdorim lokal në lëkurë, me efekt anti-inflamator dhe analgjezik
Tub x 100 g

Stock: Ka stok

SKU: 0044473
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Përshkrimi

Përdorimi topik.
Xhel lokal për dhimbje të kyçeve dhe muskujve.
Dagesil është një xhel që përmban diklofenak.

Dagesil vepron si një agjent anti-inflamator dhe analgjezik në trajtimin simptomatik të:
– dhimbjeve muskulore të lehta deri në mesatare;
– dhimbjeve post-traumave;
– formave të lokalizuara të reumatizmit degjenerativ, osteoartrozës së kyçeve dhe shtyllës kurrizore.

Mos përdorni Dagesil nëse:
– jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të këtij formulimi;
– jeni tepër i ndjeshëm ndaj acidit acetilsalicilik ose ndaj medikamenteve të tjera të grupit anti-inflamatore jo-steroide, të cilat mund të shfaqen si astma, urtikarie ose reaksione të tjera alergjike.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni një shtatzëni, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të merrni këtë medikament.
Përdorimi i diklofenakut gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji nuk rekomandohet.

Efektet të mundshme anësore
Rrallë mund të shkaktojë:
– kruarje;
– skuqje;
– eritemë;
– dermatit kontakti etj.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Aplikoni një shtresë të hollë në zonën e prekur, 3 deri në 4 herë në ditë sipas nevojës dhe përhapeni me masazh të lehtë.
Kohëzgjatja e trajtimit varet nga arsyeja përse po përdoret dhe nga përgjigja ndaj trajtimit.
Rekomandohet që trajtimi të vlerësohet dy javë pas fillimit të tij.

Dagesil nuk rekomandohet për fëmijët nën moshën 12 vjeç.

Përbërësit

sodium diclofenac, sodium hydroxide, hydroxyethyl cellulose, carbomer, propylene glycol, medium chain tryglicerides, propylparaben, methylparaben, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping