info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cyteal Solution Moussant (klorheksidinë)

Çmimi:417.00 L

Solucion shpëlarës me efekt antiseptik
250 ml

Stock: Ka stok

SKU: 000067
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

250 ml

Suitable For

Përshkrimi

Solucion shkumues me veprim antiseptik me aktivitet të ulët që përmban heksamidinë dhe klorheksidinë.
Indikohet të përdoret te foshnjet premature, te të porsalindurit, fëmijët, adoleshentët dhe të rriturit për pastrimin e lëkurës dhe mukozave, të infektuara ose në rrezik për t’u infektuar.

Mos përdorniCyteal:
– Nëse jeni alergjik ndaj substancave aktive ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi,
– Në kanalin e veshit ose në sy,
– për antisepsinë e lëkurës së shëndetshme para operacionit.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, mendoni se mund të jeni shtatzënë ose po planifikoni një shtatzëni, pyesni mjekun ose farmacistin tuaj për këshilla përpara se të përdorni këtë medikament.
Preferohet të shmangni përdorimin e Cyteal nëse jeni shtatzënë.
Solucioni Cyteal mund të përdoret gjatë ushqyerjes me gji. Rekomandohet të mos aplikohet Cyteal në gji gjatë periudhës së ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Gjithmonë përdorni këtë medikament siçe ka rekomanduar mjeku ose farmacisti juaj.
Solucioni Cyteal mund të përdoret 1 ose 2 herë në ditë për 7 deri në 10 ditë.
Përdoret vetëm për përdorim të jashtëm: i paholluar ose i holluar në raportin 1/10 me ujë.
Zonat e trajtuara duhet të shpëlahen gjithmonë me ujë pas përdorimit.

I paholluar: Cyteal përdoret i paholluar në lezione të vogla në lëkurë. Aplikojeni më pas shpëlajeni me ujë.
I holluar: Cyteal përdoret i holluar në lezione të infektuara të lëkurës. Shpëlahet me ujë.
Tretësira përdoret në momentin që hollohet. Nuk duhet të ruhet dhe të përdoret në një moment të dytë.

Përbërësit

Hexamidine Diisetionate, Chlorhexidine digluconate (20% m/v solution), Chlorocresol.Cocamidopropyl betaine, copra fatty acid diethanolamide, edetic acid, coniferol perfume, lactic acid, purified water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping