info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ceteris 10 mg (cetirizinë)

Çmimi:376.00 L

Medikament OTC që vepron kundër simptomave të alergjisë
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 001485
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Ceteris ka si lëndë aktive cetirizinë dihidroklorhid.
Ceterisi është një medikament i cili përfshihet në reaksionet alergjike që ndodhin në organizëm.

Tek të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç, Ceteris indikohet:
-për qetësimin e simptomave nazale dhe okulare të shfaqura si pasojë e rinitit sezonal;
-për qetësimin e simptomave të urtikaries idiopatike kronike.

Mos përdorni ceteris:
-nëse keni insufiçiencë të veshkave (nivel i kreatinës më i ulët se 10ml/min);
-nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim, derivateve të piperazinës dhe eksipientëve të hidroksizinës.

Tregojini mjekut ose farmacistit tuaj nëse kohët e fundit keni përdorur apo jeni duke përdorur ndonjë medikament tjetër.
Nuk janë të njohura ndërveprime të cetirizinës me barna të tjerë.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Përdorimi i ceteris duhet të evitohet gjatë shtatzënisë.
Cetirizina kalon në qumështin e gjirit, prandaj nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Me përjashtim të rasteve kur mjeku e ka këshilluar ndryshe, përdorni Ceteris siç është e specifikuar në fletë-udhëzues.
Ju lutemi ndiqni këto udhëzime; përndryshe Ceteris mund të mos jetë plotësisht efektiv.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-Fëmijët nga 6 deri në 12 vjeç mund të konsumojnë 5 mg dy herë në ditë (një gjysmë tabletë dy herë në ditë).
-Të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç mund të konsumojnë 10 mg një herë në ditë (1 tabletë).
Tabletat duhet të gëlltiten me një gotë lëng.

Përbërësit

cetirizine dihydrochloride, lactose, Microcrystalline cellulose, Colloidal anhydrous silica, Magnesium stearate,
Hydroxypropylmethylcellulose, Titanium dioxide (E171), Macrogol 6000.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping