info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Brulex pommade

Çmimi:845.00 L

Pomadë për trajtimin e djegieve sipërfaqësore të lëkurës
30 g

Stock: Ka stok

SKU: 004282
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

30 g

Suitable For

Përshkrimi

Brulex është një pomadë me efekt mbrojtës dhe qetësues në lëkurë, me përbërës kryesor oksidin e zinkut.
Përdoret për të trajtuar djegiet sipërfaqësore me përmasa të vogla.

Kundërindikimet:
Në rast alergjie ndaj substancave aktive ose ndaj ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim apo dhe lezioneve të infektuara.
Brulex përmban lëndë ndihmëse me prejardhje nga terpeni, të cilët nuk duhet të përdoren tek foshnjat nën 30 muajsh dhe tek fëmijët që kanë pasur kriza për shkak të temperaturës ose jo.
Mos e aplikoni pomadën në sasi më të mëdha se ato të rekomanduara, në sipërfaqe të mëdha të trupit.
Respektoni frekuencën dhe kohëzgjatjen e rekomanduar të trajtimit.
Për shkak të pranisë së benzoatit të natriumit, ky medikament mund të shkaktojë irritim të lëkurës, syve dhe mukozave.

Nëse jeni shtatzënie ose ushqeni me gji, përdorni pomadën Brulex vetëm pasi të këshilloheni me mjekun tuaj dhe ai të ketë aprovuar përdorimin e saj.

Përdorimi

Aplikoni pomadën 1 ose 2 herë në ditë, në zonën e lëkurës që duhet trajtuar.

Përbërësit

For 100 g of ointment, the active substances are:
Zinc oxide ……………………………. ………………………………………….. ……………………….. 5.0g
Phenazone …………….. ………………………………………….. ………………………………………….. … 0.5g
Phenol……………………………………. ………………………………………….. ……………………………. 30.0mg
Sodium salicylate………. ………………………………………….. ……………………………………….. 3.6mg
Balsam of Peru ………………………………………. ………………………………………….. ……………. 1.0g

The other ingredients are: glycerol, sodium carbonate decahydrate, sodium benzoate, levomenthol, purified water, alcohol, wool grease, petroleum jelly.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping