info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Betaine Hcl

Çmimi:2,999.70 L

Suplement ushqimor që përmirëson proçesin e tretjes
Kuti x 90 tableta

Stock: Ka stok

SKU: SN014
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

90 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Në stomak, acidi klorhidrik konverton pepsinogjenin në pepsinë, një enzimë që zbërthen proteinat.
Pepsina zbërthen proteinat në substanca më të vogla, që përthithen më lehtë.
Me kalimin e viteve, sekretimi i acidit klorhidrik mund të reduktohet, gjë që mund të rezultojë në ulje të niveleve të pepsinës.
Pa nivelet e duhura të pepsinës, organizmi e ka të vështirë të tresë ushqimin.

Hidrokloruri i betainës mund të përdoret nga stomaku për të prodhuar pepsinë.
Kombinimi i hidroklorurit të betainës dhe pepsinës shton tonusin e stomakut.

Nuk përmban:
– gluten;
– maja;
– vezë;
– sheqer;
– konservues;
– ngjyrues artificialë;
– aromatizues;
– përmirësues të shijes.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë deri në 4 herë në ditë.
Mos e konsumoni me stomakun bosh.

Përbërësit

Serving Size: 1 Tablet
Amount %DV
Betaine Hydrochloride 650 mg
Pepsin 1:3000 165 mg

stearic acid, microcrystalline cellulose, hydroxypropyl cellulose, modified cellulose gum, and silica

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping