info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene spray enfants SPF 30 fl x 200ml

Çmimi:L3,400.00

Spraj mbrojtës me spf 30 për fëmijë 200ml.
Spraj mbrojtës nga dielli për fëmijë, për fytyrën dhe trupin.

Stock: 4 në stok

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të fëmijëve, për mbrojtje nga rrezatimi diellor.Rezistent ndaj ujit, pa parfum, pa paraben, pa silikon.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë para çdo ekspozimi në diell. Riaplikohet sipas nevojës.

Perberesit

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Dicaprylyl Carbonate. Glycerin. Water (aqua). Titanium Dioxide. Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol. Bis-ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diisopropyl Adipate. Cetearyl Isononanoate. Lauryl Glucoside. Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Benzoic Acid. Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Citric Acid. Decyl Glucoside. Dimethicone. Disodium Edta. Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Propylene Glycol. Silica. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum.