info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Apotel tableta eferveshente (paracetamol)

Çmimi:163.00 L

Tableta të tretshme në ujë me përmbajtje paracetamoli
Dozë 500 mg
Kuti x 12 tableta të tretshme në ujë

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

12 tableta eferveshente

Suitable For

Përshkrimi

Përbërësi aktiv: paracetamoli

Paracetamoli ka veprim analgjezik (qetëson dhimbjen) dhe antipiretik (ul temperaturën).
Paracetamoli përdoret për të trajtuar gjendje që shoqërohen me dhimbje si artriti, dhimbja e kokës, dhimbje muskulare, dhimbje shpine dhe dhimbje dhëmbi.
Lehtëson simptomat e ftohjes dhe gripit.
Lehtëson dhimbjen në artritin e lehtë, por nuk ka efekt në inflamacionin themelor dhe ënjtjen e kyçeve.

Kujdes:
Konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit nëse:
-Jeni shtatzënë ose po ushqeni foshnjën me gji.
-Vuani nga dëmtime të mëlçisë ose veshkave.
-Jeni duke marrë barna të tjerë (Kolestiraminë, metoklopramid, domperidon, induktorë të enzimës hepatike si: fenobarbital, barna me veprim hepatotoksik, p.sh; AIJS, barbiturate, antidepresantët triciklikë, alkooli, probezenidi, antikoagulantët oralë, lamotrigina, kontraceptivët oralë ose antiepileptikët).

Nëse keni mbindjeshmëri nga paracetamoli ose nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim, mos e përdorni këtë bar.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Fëmijët nga 12 deri në 15 vjeç, me peshë 41 deri 50 kg rekomandohet të konsumojnë 1 tabletë çdo 4-6 orë kur është e nevojshme (maksimumi 4 doza në 24 orë). Doza maksimale e vetme është 500 mg (1 tabletë eferveshente).

Të rriturit dhe fëmijët 16 vjeç e lart: rekomandohet të konsumojnë 1 ose 2 tableta, çdo 4 – 6 orë kur është e nevojshme, maksimumi 4 doza në 24 orë, pa tejkaluar 4g paracetamol në ditë (8 tableta). Doza maksimale e vetme është 1g (2 tableta eferveshente).

Nuk duhet të përdoret nga fëmijët nën 12 vjeç.

Përbërësit

Paracetamol, Sorbitol, Bikarbonat natriumi, Karbonat natriumi anhidër, Shije limoni, Natrium sakarine, Acid adipik, Citrat mononatriumi, Sulfat magnezi, Ciklamat Natriumi.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping