info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Altergen cream (hyaluronic acid, silver sulfadiazinë)

Çmimi:922.47 L

Krem dermik për trajtimin dhe rigjenerimin e plagëve sipërfaqësore
40 g

Stock: S’ka stok

SKU: 000541
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

25 g

Suitable For

Përshkrimi

Altergen përmban si përbërës aktivë, acidin hialuronik dhe sulfadiazinën e argjendit.
Acidi hialuronik është tepër i rëndësishëm për proçesin e shërimit të plagëve.
Sulfadiazina e argjendit, është një antibiotik i grupit sulfamid, që mbron nga infeksioni.

Mos përdorni Altergen:
– nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji me përjashtim të rasteve kur e ka këshilluar mjeku juaj;
– te fëmijët prematurë dhe foshnjet në muajt e parë të jetës.

Përdorimi i këtij kremi gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji bëhet vetëm në raste specifike, kur rekomandohet nga mjeku pasi ka vlerësuar raportin risk-benefit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Altergen krem duhet të aplikohet në kushte sterile.
Aplikohet drejtpërsëdrejti mbi sipërfaqet e vrara ose të dëmtuara të lëkurës me një spatu; sterile ose doreza, në një shtresë prej 2-3 mm ose mbi një garzë sterile e cila do mbuloje pjesën e prekur të lëkurës.
Zakonisht administrohet një deri në dy herë në ditë.
Përdoret deri në 3 muaj mbas hapjes.
Kujdes: Nuk duhet të ekspozoni zonën e trajtuar në diell.

Përbërësit

sodium hyaluronic acid, sulfadiazine argentica, polyethylene glycol 400 monostearate, diethyl ester of oleic acid, cera emulsionante, glycerol, sorbitolo soluzione 70, acqua depurata

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping