info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Altaflora Electrolytes

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement ushqimor me kripëra dhe probiotikë për të rritur dhe fëmijë
Paketim x 10 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

10 bustina

Suitable For

,

Përshkrimi

Altaflora Electrolytes është fomuluar me laktobacile dhe elektrolite, me qëllim që të trajtojë gastroenteritin, problemet me tretjen, konstipacionin apo dhe diarrenë e shkaktuar nga një sërë arsyesh si:
– dieta ushqimore e keqe;
– përdorimi i antibiotikëve;
– problemet me peristaltikën e zorrës.

Në rastet e diarresë është e rëndësishme që jo vetëm të rregullohet flora bakteriale normale e zorrës po dhe të rivendoset ekuilibri elektrolitik.
Për këtë arsye Altaflora kombinon në një formulim të vetëm probiotikët me kripërat.
Me shije vaniljeje.
I përshtatshëm për të gjitha moshat.
Pa sheqer.
Pa laktozë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.

Përdorimi

Hidhni përmbajtjen e 1 bustine në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti dhe përzjejeni derisa të tretet plotësisht.
Mund të konsumohen 1 deri në 2 bustina në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

250 billion UFC / g Lactobacillus Rhamnosus; 200 billion UFC /g Streptococcus Thermophilus, 100 billion UFC/g Lactobacillus Casei; 100 billion UFC/g Lactobacillus Acidophulus; 50mg Sodium Gluconate; 50mg Potassium Gluconate; 50mg Magnesium Gluconate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping