info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo OFERTAT e Janarit | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo OFERTAT e Janarit | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo OFERTAT e Janarit | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

ACM Vitix Gel

Çmimi:4,680.00 L

Xhel i cili vepron në zonat e depigmentuara të prekura nga vitiligo. Për trupin dhe fytyrën.
50 ml

Stock: Ka stok

SKU: ACM23
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Specific For

,

Përshkrimi

Produkt i përditshëm për kujdesin e fytyrës dhe trupit vepron si rregullues për lëkurat me zona të depigmentuara (vitiligo).

Vitix Gel posedon një mekanizëm inovativ veprimi që përmirëson ekuilibrin fiziologjik të radikaleve të lirë në qelizat epidermale të lëkurës, falë një ekstrakti të patentuar të pjeprit me përmbajtje të lartë antioksiduese.
Formulimi përfshin mikro-rruaza që përmbajnë dhe mbrojnë substancat aktive.
Pas aplikimit, substanca aktive çlirohet në kontakt me lëkurën.
Studimet tregojnë se aplikimi i rregullt (dy herë në ditë në kombinim me fototerapinë ose helioterapinë) mund të parandalojë përparimin e depigmentimit dhe të ngadalësojë zhvillimin e tij.

Teksturë jo e yndyrshme,e cila përthithet shpejt.
Pa aromë.

Përdorimi

Aplikoni xhelin VITIX mbi dhe rreth zonave në fjalë një deri në dy herë në ditë.
Pasi xheli të ketë depërtuar plotësisht, mund të aplikohet kremi hidratuesi ose make-up.
Xheli VITIX mund të përdoret në kombinim me fototerapinë.

Përbërësit

Aqua (Water), Propylene Glycol, Hydroxypropyltrimonium Maltodextrin Crosspolymer, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Sodium Hydroxide, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben

Quick Comparison

SettingsACM Vitix Gel removeIsispharma Urelia 10% Urea Body Cream removeIsispharma Vitiskin Hydrogel removeLSI Silderma Sodermix Cream removeIsispharma Urelia Gel 10 % Urea removeIstituto Ganassini Vitamin Dermina Menthol Powder remove
Image
SKUACM23ISIS12ISIS29004243ISIS14002573
Rating
Price4,680.00 L1,620.00 L3,590.00 L1,800.00 L1,330.00 L1,100.00 L
Stock

Stock: Ka stok

Stock: Ka stok

Stock: Ka stok

Stock: Ka stok

Stock: S’ka stok

Stock: Ka stok

AvailabilityKa stokKa stokKa stokKa stokS’ka stokKa stok
Add to cart

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Shtoje në shportë

Lexoni më shumë

Shtoje në shportë

DescriptionXhel i cili vepron në zonat e depigmentuara të prekura nga vitiligo. Për trupin dhe fytyrën. 50 mlKrem hidratues, indikohet pёr lёkurё tё thatё me tendencё pёr keratozis 150 mlFormulim korrigjues që nxit pigmentimin e lëkurës së prekur nga vitiligo 50 mlKrem që ndihmon në trajtimin e keloideve dhe dermatitin atopik Tub x 15 gXhel eksfoljues, pastrues pёr lёkurё tё thatё me tendencё pёr keratozis. 200 mlPudër me mentol 100 g
Content
Weight
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Specific For

,

Action

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Action

Brand

Formulation

Masa

15 g

Suitable For

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare