info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Abopharma D-Abovit

Çmimi:1,320.00 L

Suplement ushqimor me vitaminën D3
15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D3 është një vitaminë e tretshme në yndyrna, e cila sintetizohet në organizëm në prani të ekspozimit në diell. Pasi sintetizohet kalon në gjak dhe ruhet në indin dhjamor.

Është e rëndësishme për sistemin imunitar, sistemin nervor, kockat, dhëmbët, trurin, zemrën dhe muskujt.
Vitamina D është e nevojshme për përthithjen e kalçiumit dhe fosforit, minerale të rëndësishme kryesisht për kockat.
Rekomandohet të përdoret nga gratë shtatzëna.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet një spraj në gojë, çdo ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar, përveç rasteve kur është rekomanduar nga mjeku juaj.

Përbërësit

Vitamin D (Cholecalciferol), Stabilizer for the emulsion (solubilisate): Glucose sirup, Carrier: Purified water, Emulsifier: Polysorbate 80, Flavour enhancer: Anice oil, Preservative: Potassium sorbate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping