info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Kovital (menaquinone) 80 mcg

Çmimi:1,260.00 L 1,134.00 L -10%

Vitaminë K2, menaquinone, në dozën 80 mcg
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

SKU: SYNERGY18
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement i cili përmban vitaminë K2, me origjinë natyrale.
Perftohet nga ekstraktet e sojës së bimës japonezë Natto.

Vitamina K2 njihet për dy funksione thelbësore në organizëm:
– kockave të forta dhe të mineralizuara;
-formimin e faktorëve të koagulimit të gjakut.

Të gjithë e dimë rëndësinë që ka kalçiumi dhe vitamina D3 për kockat. Studime të shumta kanë arritur në përfundimin se pa praninë e vitaminës K2, kalçiumi nuk arrin të fiksohet në kocka, pavarësisht sasisë së tij që merret me ushqim ose nëpërmjet suplementeve.
Kjo çon në enë gjaku të ngurtësuara dhe në kocka poroze.
Vitamina K2 ka aftësinë të aktivizojë osteokalçinën, një proteinë që transporton kalçiumin në kocka dhe ndihmon në mineralizimin e tyre.

Për të pasur kocka “të forta” nevojitet:
-kalçium, një mineral i rëndësishëm për rritjen dhe forcimin e kockave;
-vitaminë D3, e cila ndihmon në absorbimin e kalçiumit në traktin gastro-intestinal;
-vitamina k2, për fiksimin e kalçiumit në kocka.

Krahas kësaj, vitamina K2 nevojitet në mëlçi për sintezën e protrombinës, e rëndësishme për koagulimin e gjakut.

Mungesa e vitaminës K2 në organizëm mund të lidhet me:
-përdorimin e antibiotikëve;
-përdorimin e medikamenteve anti-inflamatore jo steroide;
-një dietë ushqimore të pasur me salicilate.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një tabletë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredient:
Vitamin К2 (Menaquinone -7)
80mcg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping