info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Alpherol Vitamin E 400 UI

Çmimi:699.90 L 629.91 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë E
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina E është një vitaminë e tretshme në yndyrna, që nuk prodhohet në organizëm por merret nëpërmjet dietës ushqimore ose suplementeve ushqimore.

Roli më i rëndësishëm i vitaminës E në organizëm lidhet me vetitë antioksiduese të saj. Mbron qelizat nga radikalet e lira dëmtuese. Duke qënë një vitaminë shumë e tretshme në yndyrna, kalon membranat biologjike dhe mbron qelizat nga oksidimi dhe dëmtimi që u vjen nga radikalet e lira. Dëmtimi i këtyre qëlizave çon në shfaqjen e një sërë sëmundjesh në organizëm.

Vitamina E ndihmon në mirë-funksionimin e sistemit imunitar dhe prandaj rekomandohet tek të moshuarit gjatë periudhës së virozave.
Parandalon dukurinë e aterosklerozës dhe parandalon çrregullimet imunologjike dhe reumatike.
Pakëson riskun për katarakt dhe dëmtim të makulës.

Vitamina E përdoret për të parandaluar humbjen e memories dhe së bashku me terapi të tjera përdoret në sëmundjen e Alzhaimerit.
Mbron mëlçinë dhe pakëson simptomat e diabetit neuropatik.

Së bashku me vitaminën C, përshpejton proçesin e rigjenerimit të plagëve dhe rrit tolerancën ndaj rrezatimit UV.

Vitamina E merr pjesë në sintezën e qelizave riprodhuese në të dy sekset, parandalon abortet spontane dhe rekomandohet të përdoret gjatë menopauzës.

Si pasojë e mungesës së vitaminës E mund të kemi:
-lodhje;
-anemi;
-sistem imunitar të dobësuar;
-probleme me shikimin;
-depresion;
-prodhim të ulët të hormoneve të gjendrës tiroide.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë, pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Active ingredient:
D-alpha tocopherol
400 IU

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping