info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Shedirpharma Zevo Lux Materna

Çmimi:2,530.00 L 2,277.00 L -10%

Suplement ushqimor për femrat gjatë shtatzënisë
Paketim x 28 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Suitable For

Masa

28 kapsula

Përshkrimi

Zeluz Mama është një suplement ushqimore që kombinon vitaminat, mineralet dhe DHA-në (Omega-3) në raportet e duhura dhe të nevojshme për femrat gjatë shtatzënisë.
Ka si funksion:
– të shtojë përthithjen e hekurit;
– të ruajë balancën hormonale;
– të përmirësojë shikimin;
– të mbrojë qelizat nga stresi oksidativ;
– të pakësojë lodhjen.

Formuluar me kombinimit të një sërë përbërësish si:
– acid folik i nevojshëm për rritjen e indeve maternalë;
– vitaminë C, e nevojshme për përthithjen e hekurit;
– bakër, i nevojshëm për transportin e hekurit në organizëm;
– vitaminë B6,e nevojshme për një aktivitet hormonal normal;
– zink, hekur dhe jod, të nevojshëm për funksionet konjitive normale;
– DHA, me një sërë benefitesh për nënën dhe fetusin: ndikon pozitivisht në shikim dhe në zhvillimin e trurit të fetusit, rrit mbrojtjen imunitare.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Pa gluten.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Mund të përdoret gjatë gjithë shtatzënisë.
Mos tejkaloni dozën ditore te lejuar.

Përbërësit

Fish oil rich in DHA (fish cortene and its derivatives), Alimenfare Gelatin, Ferrous Sulphate, Humectant: Glycerol, Vitamin C (L-Ascorbic Acid), Thickener: Yellow Beeswax, Manganese Gluconate, Niacin ( Nicotinamide), Vitamin A (Beta-carotene), Emulsifier: Soy Lecithin (contains soy and its derivatives), Zinc Oxide, Pantothenic Acid OHA (D-Pantothenate, Calcium), Vitamin E (DL-Alpha-Tocopheryl Acetate) , Copper Gluconate, Color: Iron Oxides and Hydroxides, Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Calcium Fluoride, Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride). Vitamna D (Cholecalciferol), Folic Acid, Dye: Titanium Dioxide, Potassium Iodate, Biotin, Vitamin K (Phylloquinone). Gluten free.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping