info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Shedirpharma Shedevoflu Buste

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Bustina me ekstrakte bimësh dhe acetilcisteinë për qetësimin e kollës
Paketim x 18 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Suitable For

Masa

18 bustina

Përshkrimi

Shedirflu është një suplement ushqimor që kombinon acetilcisteinë me vitaminë C dhe eukalipt, me qëllim që të ofrojë një efekt balsamik, zbutës, qetësues dhe ekspektorant.

Përmban:
– acetilcisteinë, derivat i aminoacidit cisteinë, që mundëson fluidifikimin e sekrecioneve bronkiale, bën mukusin më pak viskoz dhe ndihmon në eleminimin e tij;
– vitaminë C, me veti antioksiduese, pra mbron qelizat nga stresi oksidativ;
– eukalipt, i pasur me terpene, me efekt balsamik, zbutës dhe qetësues në mukozën oro faringeale;
-vasakën (adatoda), në sajë të përmbajtjes së vazicinës dhe vazicinonit, fluidifikon sekrecionet bronkiale dhe ndikon pozitivisht në mirëqënien e fytit.

Pa gluten.
Pa sheqer.
Pa ngjyrues.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret te fëmijët nën 3 vjeç.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Në rast të reaksioni alergjik ndërprisni konsumimin e produktit dhe këshillohuni me mjekun tuaj.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Të mos përdoret pas datës së skadencës.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një bustinë në ditë.
Përmbajtja e bustinës tretet në një gotë me ujë ambjenti dhe më pas pihet.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit aktivë:
Fructose, N-Acetylcysteine, Vitamin C (L-Ascorbic Acid). Sweeteners: Sorbitol, Ucralose. Aromas. Eucalyptus globulus Labili. (Eucalyptus) leaves dry extract 1: 4. Agglomerating agent: Silicon dioxide.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping