info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Miraferrum Forte

Çmimi:1,200.00 L

Suplement ushqimor me bazë hekuri, për të korrigjuar aneminë
Paketim x 30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: SHEDIR18
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor me hekur, vitaminë C dhe acid folik, të nevojshme në rastet kur rritet kërkesa e organizmit për këto substanca, ose kur dieta ushqimore nuk siguron sasitë e nevojshme për të cilat organizmi ka nevojë.

Hekuri është një mineral tepër i rëndësishëm për organizmin, pasi merr pjesë në formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.
Hemoglobina lidhet me oksigjenin dhe mundëson transportin e tij në organizëm.
Mungesa e hekurit bëhet shkak për shfaqjen e anemisë, lodhjes, problematikave me muskujt dhe ndikon negativisht tek performanca në shkollë e fëmijëve.
Sipas studimeve shkencore niveli normal i hekurit gjatë shtatzënisë është i rëndësishëm si për nënën ashtu dhe për fetusin.

Vitamina C është me origjinë nga bima Acerola, frutet e të cilës e përmbajnë atë në sasi shumë të larta.
Vitamina C njihet për vetitë e saj antioksiduese, pra mbron qelizat nga stresi oksidativ. Pakëson ndjesinë e lodhjes dhe shton përthithjen e hekurit.

Acidi folik është një vitaminë e grupit B, që merr pjesë në proçese të ndryshme metabolike. Pakëson lodhjen dhe ndikon pozitivisht ne funksionin normal të sistemit imunitar.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Pa gluten.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Ndryshime organoleptike mund të ndodhin si pasojë e përbërësve natyralë të suplementit.

Përdorimi

Nëse mjeku nuk e rekomandon ndryshe, këshillohet të konsumoni 1 kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Bisglycinate Iron, Malpighia Glabra L. (Acerola) Fruit Dry Extract 25% Vitamin C On Maltodextrin, Folic Acid. Antiagglomerant: (E470b) Vegetable Magnesium Stearate, (E551) Amorphous Silica. Operculum In Food Gelatin. Dye: (E171) Titanium Dioxide.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping