info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Mevoflor (Melaflor)

Çmimi:1,500.00 L

Suplement ushqimor me probiotikë, për funksionimin normal të traktit gastro-intestinal
Paketim x 10 flakonë

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

10 flakone

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që kombinon probiotikët me vitaminat e grupit B dhe prebiotikë për të rikthyer ekuilibrin e florës bakteriale.
I nevojshëm në rastet e diarresë, konstipacionit, problematikave të zorrës dhe si terapi bashkëshoqëruese e antibiotikëve.
Probiotikët janë baktere, të cilat arrijnë në zorrë dhe krijojnë aty koloni, duke ndikuar pozitivisht në aktivitetin normal të zorrëve dhe në funksione të tjera në organizëm.

Melaflor përmban:
– Lactobacillus Acidophillus dhe Streptococcus Thermophilus, dy shtame bakteriale të nevojshme për funksionimin normal të traktit intestinal;
– Fruktooligosaharide (FOS), prebiotikë të nevojshëm për të nxitur riprodhimin dhe aktivitetin e probiotikëve. Ato mendohet se lehtësojnë përthithjen e ujit dhe të disa mineraleve në zorrë;
– vitaminë D, vitaminë e tretshme në yndyrna, e rëndësishme për sistemin imunitar.

Pa gluten.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 3 vjeç, me përjashtim të rasteve kur e rekomandon mjeku juaj.
Këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Në rast të një reaksioni alergjik ose mbindjeshmërie nga ndonjë substancë specifike, ndërprisni përdorimin e këtij suplementi.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 2 flakone në ditë, me përjashtim të rasteve kur mjeku e rekomandon ndryshe.
Mund të pihet siç është ose i holluar me ujë ose lëngje të ndryshme.
Rrotulloni tapën e flakonit sipas drejtimit orar.
Tundeni shishen deri në tretje të plotë dhe pijeni të gjithë flakonin.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Bottle ingredients : Water, Fructo-oligosaccharides, Sucrose, Fructose, Preservatives: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sorbic Acid: Aroma; Acidity Corrector: Citric Acid; Sweetener: Sodium Saccharinate. Ingredients of the measuring cap : Lactobacillus acidophilus SGL 11 tindalised (contains casein and / or lactose, milk derivatives), Streptococcus thermophilus SGSt 01 tindalised (contains casein and / or lactose, milk derivatives), Maltodextrin, Lactobacillus salivarius SGL 16 freeze-dried 150 MLD CFU / g (contains casein and / or lactose, milk derivatives), Anti-caking agent: Silicon Dioxide; Vitamin B5 (D-Pantothenate, Calcium), Vitamin B12 (Cyanocobalamin), Vitamin B2 (Riboflavin 5′-Phosphate, SOdium), Thiamine hydrochloride (Vitamin B1).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping