info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Promo Pharma BotanicalMix Ferro Complex

Çmimi:1,965.00 L

Suplement ushqimor me bisglicinat hekuri
Paketim x 30 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 4496856
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 kapsula vegjetale

Suitable For

Përshkrimi

Ferro Complex është një suplement ushqimor me bazë hekuri që kontribuon:
-në formimin e rruazave të kuqe të gjakut;
-në formimin e hemoglobinës;
-në transportin normal të oksigjenit në gjak.

Formulimi krahas bisglicinatit të hekurit përmban:
-vitaminën C, e nevojshme pasi rrit përthithjen e hekurit në organizëm;
-bakër, i nevojshëm për transportin normal të hekurit në gjak;
-vitaminat A dhe B2, të nevojshme për metabolizimin normal të hekurit.
Përmban dhe vitaminat B1, B12, B9 dhe nukleotide.

Nuk përmban gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë.
Dozimi mund të modifikohet nga mjeku juaj, në bazë të gjendjes suaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Iron bisglycinate, vegetable capsule (glazing agent: hydroxypropyl methylcellulose; dye: titanium dioxide); vitamin C (L-ascorbic acid), nucleotides, thickener: microcrystalline cellulose; vitamin A (retinyl acetate), anti-caking agent: magnesium salts of fatty acids; copper bisglycinate, vitamin B2 (sodium riboflavin 5’-phosphate), anti-caking agent: silicon dioxide; vitamin B1 (thiamine hydrochloride), vitamin B12 (cyanocobalamin), folic acid

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping