info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Pool Pharma Mg.K Vis Buste

Çmimi:2,003.55 L

Suplement ushqimor me kripëra për rikthimin e gjendjes së hidratimit tek të rriturit
Kuti x 15 bustina

Spastroje


Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

15 bustina

Suitable For

Flavour

,

Përshkrimi

Mg.K Vis është një suplement ushqimor që përmban sasinë e duhur të magnezit, kaliumit dhe kripërave, të nevojshme për të vendosur balancën elektrolitike.
Këshillohet të përdoret në rastet kur:
– keni djersitje të shtuar;
– kryeni shumë aktivitet fizik;
– keni probleme me traktin tretës (të vjella apo diarre).

Mg.K Vis krahas kripërave të magnezit dhe kaliumit përmban dhe kreatininë, e nevojshme për veprimtarinë e muskujve.
Pakëson lodhjen dhe stresin.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret te fëmijët nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen deri në 2 bustina në ditë.
Bustinat treten në një gjysëm gote me ujë ambjenti dhe përzihen deri në tretje të plotë të pluhurit.
Preferohet të konsumohen midis vakteve ushqimore.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Fructose, Magnesium (TrioMiG: Magnesium citrate, Magnesium gluconate, Magnesium lactate), acidity regulator: citric acid, Potassium citrate, Creatine monohydrate, orange flavor, colors: beta-carotene (beta-carotene, sucrose *, acacia gum, coconut oil, maltodextrin), E 120; sweetener: acesulfame K, anti-caking agent: silicon dioxide.
(*) sucrose less than 0.1% per bag

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping